Repertoár

Veletoč

Boženka a její bratr Arnošt jsou až doteď idylickými sourozenci. Jejich rozdílné povahy tuto pospolitost…

Autor: Iva Janžurová
Režie: Šimon Caban
Hrají: Iva Janžurová, Eva Holubová, Marian Roden, Sabina Remundová, Aleš Bilík / Přemysl Pálek
Scénografie: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková
Hudba: David Solař
Premiéra: 09. 05. 2018
Divadlo: Divadlo Kalich
Komedie

Cena

Sektor A690,- Sektor B590,- Sektor C350,-

Cena Letní scéna

Sektor A690,- Sektor B590,- Sektor C490,-

Nejbližší představení:

21. 7.ST – 20:30

Boženka a její bratr Arnošt jsou až doteď idylickými sourozenci. Jejich rozdílné povahy tuto pospolitost a vzájemný respekt utužily už od dětství. Boženka, jako bojovný kapitán, uvykla si udílet rozkazy a všemu nejlépe rozumět, Arnošt vždy stál na pozici poslušného a manipulovaného vojáčka.
Boženka před léty Arnošta oženila s Helgou, po pečlivém několikaletém výběru a dobře volené propagandy. Helga byla bohatá, s činžovní vilou, s klenoty a s drahocennými obrazy, ale to všechno jí spadlo do klína jako dědictví, takže není zocelena zkušenostmi rvát se o uspokojivou existenci. Naopak, bezstarostnost ji svedla ke svazku s Arnoštem, který rychle vyústil v stereotypně nudné soužití pod dennodenním velením Boženky. Je to ve skutečnosti manželská trojka.
Ale začíná komedie a – zřejmě následkem nečekaných zvratů v pohybu těles sluneční soustavy – stereotyp se bude měnit! Nečekaným Veletočem se tahle partička octne pohromadě, propletená a zamotaná vzájemně neslučitelnými osobními snahami. Advokátní poradce a psychiatr jsou stále na telefonu!