Repertoár

S láskou Mary

Hořká komedie o tom, že životu se má jít naproti.

Autor: Paul Elliott
Režie: Petr Halberstadt
Hrají: Veronika Žilková, Eva Novotná / Gabriela Štefanová, Hana Halberstadt, Elena Trčková / Simona Rejdová, Ondřej Dvořák
Dramaturgie: Miroslav Ondra
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Překlad: Dana Hábová
Foto: Monika Chupeková
Délka: 120 minut + přestávka
Premiéra: 17. 07. 2021
Divadlo: Divadlo Bolka Polívky, StageArtCz
Komedie

Cena

Sektor A550,- Sektor B450,- Sektor C300,-

Cena Letní scéna

Sektor A590,- Sektor B490,- Sektor C390,-

Nejbližší představení:

17. 7.SO – 20:30
18. 7.NE – 20:30

Connie, Leona, Millie a Mary jsou dámy z amerického jihu a jejich největším životním povyražením za posledních 30 let je pravidelná každotýdenní partička bridže. Co se stane, když jedna z nich náhle zemře? Děvčata to vyřeší po svém. Půjčí si popel zemřelé kamarádky Mary z pohřebního ústavu na poslední společnou karetní hru.
Když poté zjistí, že jim Mary posmrtně posílá pozoruhodný dárek, z poklidného dýchánku se stane nejdivočejší mejdan, který by si kdy dokázaly představit. Během večírku si ale také uvědomují, že „žít“ znamená pořádně si život „užít“, dokud není pozdě.
Hořká komedie amerického herce, dramatika a scénáristy Paula Elliotta měla premiéru v roce 2013 a hrála se po celých Spojených státech. Hru o tom, jak je důležitá tolerance a respektování jiných, nebo o tom, že životu se má jít naproti, uvede v české premiéře Divadlo Bolka Polívky v koprodukci s StageArtCz v režii Petra Halberstadta.

Toto představení obléká Vimini.

Práva udělila společnost DRAMATIC PUBLISHING, Woodstock, Illinois.