Repertoár

DNA / Amfiteátr Mikulov

„To jsou samé drogy, čuchání, injekce, člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika!“

Autor: Bolek Polívka
Režie: Bolek Polívka
Hrají: Anna Polívková, Bolek Polívka, Jaromír Barin Tichý, Jiří Fretti Pfeifer, diváci
Dramaturgie: Petr Oslzlý
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková
Foto: Monika Chupeková
Délka: 140 minut + přestávka
Premiéra: 18. 06. 2014
Divadlo: Divadlo Bolka Polívky
Komedie Nevhodné do 15 let

Cena Letní scéna

Sektor A590,- Sektor B250,- Sektor C250,- Sektor D450,-

DNA, jako slovo, jsou jen tři písmena. DNA, jako titul, představuje tři prvky s důležitým významem pro autorskou hru Bolka Polívky. DNA je šroubovice genetických informací, nositel dědičnosti mezi otcem a dcerou. Dna, to je také choroba, která se táhne celým životem a občas ho v nejnevhodnější okamžik ovlivní. A jsou tu i jiná dna. Chvilky, na které se snažíme zapomenout, ale nedaří se nám a připomínáme si je. Dna osobní, vztahová i existenční.

Divadelní zpracování generačního střetu otce a dcery, kde ON (Bolek Polívka) a ONA (Anna Polívková) prožívají humorné i vážnější situace svého všedního života. Jako herečtí kolegové společně tráví čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. Nebo už na scéně jsou? ON je chátrající, životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. ONA má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Oba ovšem spojuje upřímné „mít rád, i přestože…“.

Komedie s autobiografickými prvky je plná gagů, klaunských a divadelních výstupů a efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera, Anna Polívková.