Aktuality

Letní scéna v Brně: oblíbené inscenace s hvězdným obsazením doplní koncert Moniky Absolonové

18. 7. 2020

Pátý ročník Letní scény DBP vyvrcholí po úspěšných „štacích“ ve Slavkově a Mikulově od 20. července do 1. srpna v Brně. V působivém prostředí Biskupského dvora Moravského zemského muzea odehrajeme 11 představení, které doplní koncert královny českých muzikálových jevišť Moniky Absolonové za doprovodu skvělého pianisty Ondřeje Hájka. Tečkou za letošním ročníkem a prologem toho příštího pak bude autorské představení herce a mima Pavola Seriše Pozemšťan, které bude uvedeno v amfiteátru na Kraví hořebudoucím dějišti naší Letní scény v roce 2021!  

„Divadlo míní a plánuje, ale koronavirus mění. Kvůli nejrůznějším posunům a přesunům akcí, které se nemohly odehrát v čase nouzového stavu, došlo ke střetu termínu představení Pozemšťan, které mělo 1. srpna na Biskupáku naši letní scénu ukončit, s Brazil festem Brno.  Naštěstí jsme ve spolupráci s pořadateli festivalu i zástupci města dokázali najít pro Pavla Seriše místo s magickou atmosférou a úžasným výhledem na Špilberk i střed města Brna – přírodní amfiteátr za koupalištěm na Kraví hoře. Věříme, že se tady divákům i Pozemšťanovi bude v líbit, stejně jako nám, když jsme tento prostor objevili“ říká ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Pozitivně vnímá „stěhování“ i herec Pavol Seriš, který se do nového působiště těší: „Bude to zrejme trochu väčší punk čo sa týka zázemia a komfortu, ale bude sa to odohrávať na kopci, nad mestom, bude to mať väčší nadhľad. Ak nám vyjde počasie, bude to mať na tej tráve krásnu letnú atmosféru.“

Na Biskupském dvoře se diváci mohou těšit na inscenace Divadla Bolka Polívky, jako jsou autorská hra principála Bolka Polívky DNA, v níž účinkuje s dcerou Annou, či divadelní road-movie Rebelky s Štěpánkou Křesťanovou a Chantal Poullain, která se představí také v oblíbené dojemné komedii Šest tanečních hodin v šesti týdnech po boku charismatického Martina Krause. Chybět nebudou hity spřátelených divadel, jako je například pražské divadlo Studio Dva. To uvede mimo jiné divácky oblíbenou one-man-show Bohumila Klepla Vysavač, jejímž autorem a režisérem je Patrik Hartl, nebo jedovatou tragikomedii o odvrácené straně lásky s názvem Otevřené manželství s Janou Krausovou a Karlem Rodenem. Své místo v programu si našly také vybrané zájezdové produkce, které Letní scéně  obohatí například brilantní situační komedií Dokud nás milenky nerozdělí s Veronikou Freimanovou, Vladimírem Kratinou, Janou Bernáškovou, Kateřinou Lojdovou a Luďkem Nešlehou, nebo třeba tragikomickými i nadějeplnými Drobečky z perníku, v nichž exceluje Simona Stašová.

Všechna představení i koncert začínají ve 20 hodin. Předprodej vstupenek běží v síti GoOut nebo v pokladně Divadla Bolka Polívky. Vstup na místo konání je umožněn vždy 30 minut před začátkem představení.